6-7 februari Kvalspel
8-11 februari Huvudtävlingen fyrglasbanan Linköpings Sporthall
9-11 februari UCS Squash Cup med ca. 20 olika tävlingsklasser.
Anmälda spelare

UCS Squash Cup 2018

Anmälda spelare t o m 19 januari

* junior, om utrymme finns möjlighet till spel i två klasser

Herrar Elit:

Angtoft Björn, Malmö SRC
Babra Michael,
Christianson Alex, Malmö SRC
​Drakenberg Christian, Stockholm SK
Goth Errington Nicholas,
​Hammouni Foad, Roslagen SRC
Henryz John, Team Göteborg
Hult Rasmus, Intersquash
Jacobsson Erik, Teknova SK
* Jacobsson Fritiof, Team Göteborg
Kiehn Lau, Danmark
​Krüeger Filip, Intersquash
Löfvenborg Carl-Johan, Roslagen SRC
Monto Mika, Finland
Remle Carl, Teknova SK
​Rengbo Pontus, Malmö SRC
Stenström Victor, Roslagen SRC
Viksten Joel, Intersquash

Herrar A:
Blomqvist Mathias, Norrköping SK
* Carleke Teo, Carlskrona SK
Golbe Martin, Teknova SK
Kaidin Albin, Skellefteå SK
Klevard Ola, Stockholm SK
Langen Hugo, Malmö SRC
Lundström Emil, Skellefteå SK
Rollsjö Lindroos Levi, Teknova SK
Ryderstedt Magnus, Roslagen SRC
* Samulesson Elias, Team Göteborg SK
​Staaf Marcus, Linköping SK
* Svensson August, Västerås SC
Tall Christian, Stockholm SK
Wallin Mattias, Malmö SRC
* Vasilis Oliver, Intersquash

Herrar B:
Bläckberg Martin, Intersquash
Bäck-Friis Lave, Intersquash
Carlberg Andreas, Carlskrona SK
Carlsson Christian, Roslagen SRC
Ericson Jonas, Roslagen SRC
Funstedt Nils-Olof, Iup
Jelovic Mario, Halmstad SK
Larsson Ulf, Borås SK
Persson Michael, Linköping SK
Peterson Henric, Teknova
Sjösten Primus, Malmö SRC
Stenfelt Erik, Växjö SC
​Svanberg Anders, Roslagen SRC
Säwen Petter, Malmö SRC
Tuunanen Tobias, Borås SK

Herrar C:
Bruneflod Simon, Linköping SK
Bäcklund Tomas, Roslagen SRC
​Edahl Mats, Lund SK
Ekedahl Jacob, Enskede SC
Eldefors Clerence, Nederländerna
Ellius Ludvig, Roslagen SRC
* Friberg Neo, Team Göteborg SK
Granwe Pontus, Team Göteborg
Gréen Johan, The Club Malmö
​Grigel Rudolf, Roslagen SRC
Gärdeman Fredrik, Linköping SK
Hedlund Erik, Enskede SC
Johansson Anton, Interoc SC
Jonsson Rickard, Carlskrona SK
Linde Oscar, Västervik SRC
Lundberg Hampus, Linköping SK
Löwstedt Patrik, Västerås SC
​Markensten Johan, Växjö SC
Marshall Rob, England
Neckman Mikael, Team Göteborg SK
Ny Petter, Enskede SC
Orre Christian, Team Göteborg
Pallinder Mikael, Växjö SK
Petersson Markus, LiU Aif
Rödin Anders, Linköping SK
Stengård Jani, Finland
Stengård Jonne, Finland
Svensson Ola, Trelleborg SRC
Vikström Simon, Interoc SC
​Wärner Hugo, Linköping SK
Yoo Tonny, Trelleborg Sk
Öst Stefan, Sandviken SK

Herrar D:
Angwald Jan, Borås SK
Antonsson Benny, Carlskrona SK
Appelberg Ragnar, LiU Aif
Arvidsson Niklas, Borås SK
Athlöf Niclas, Linköping SK
Axling Robin, Roslagen SRC
Babkin Patrik, Team Kungsbacka
Bergman Daniel, LiU Aif
Carlsson Adam, Carlskrona SK
Daremo Björn, Linköping SK
* Degerman Viktor, Skellefteå SK
* Edwardsson Jonathan, Malmö SRC
Egedal Andreas, Linköping SK
Eriksson Josef, LiU Aif
Flodin Jens, Skellefteå SK
Fält Viggo, Linköping SK
González Christian, Stockholm West SC
* Grunewald Knut, Roslagen SRC
Gustavsson Torbjörn, Skellefteå SK
Gylestam Stellan, Sundsvalls SC
Jansson Carl, Örebro SK
Jourdan Christophe, Roslagen SRC
Kallerman Johan, The Club Malmö
Lange William, Västerviks SRC
Langvall Ola, Växjö SC
Lee Ben, England
Nordin Johan, Carlskrona SK
Olivermark Viktor, The Club Malmö
Palmdal Johan, Roslagen SRC
Rosander Lennart,
Schön Daniel, Växjö SC
Stridh Henrik, Växjö SC
Svenstedt Hugo, Malmö SRC
​Terins Martin, Lund SK
Tjernström Hans, Intersquash
Wennblom Andreas, Jönköping SK
* Zaytoun Hamed, Intersquash
* Åkerström Melvin, Skellefteå SK​

Pojkar U19:
Jacobsson Fritiof, Team Göteborg
Svensson August, Västerås SC
Svensson Joel, Carlskrona SK

Pojkar U17:
Carleke Teo, Carlskrona SK
Degerman Sixten, Skellefteå SK
Degerman Viktor, Skellefteå SK
Friberg Neo, Team Göteborg SK
Gärdeman Elias, Linköping SK
Samuelsson Elias, Team Göteborg SK
​Sjögren Rafael, Intersquash
Strauss Seth, Intersquash
Stämneryd Fabian, Linköping SK
Vasilis Oliver, Intersquash
Zaytoun Hamed, Intersquash
Åkerström Melvin, Skellefteå SK

Pojkar U15:
Boleslawski Nyholm Liam, Linköping SK
Bundy Karl, Malmö SRC
Edwardsson Jonathan, Malmö SRC
Grunewald Knut, Roslagen SRC
Jangborn Rasmus, Malmö SRC
Jansson Oscar, Örebro SK
Löfvenborg Ludwig, Roslagen SRC
Månberg Otto, Intersquash
Welsh Ethan,  Enskede SC

Pojkar U13:
Bergenhök Lukas, Stockholm SK
​Björeqvist Axel, Linköping SK
Flodin Hugo, Skellefteå SK
Kullgard Samuel, Linköping SK
Löfvenborg Arthur, Roslagen SRC
Nortoft Laursen Malthe, Danmark
Remahl Linus, Skellefteå SK
Stengård Severi, Finland
Säwen Ivar, Malmö SRC

Herrar Ö35:

Herrar Ö40:
Larsson Richard, Norge

Herrar Ö45:
Bergendahl Andreas, Team Göteborg SK
Kallio Mathias, Roslagen SRC
Kullgard Daniel, Linköping SK

Herrar Ö50:
Johnson Fredrik, Linköping SK
​Kemppainen Jorma, Finland
Laursen Jan, Danmark

Herrar Ö55:
Danielsson Gunnar, Linköping SK
Johansson Mikael, Linköping SK

Herrar Ö60:
Pristed Finn, Danmark

Herrar Ö65:

Herrar Motion:
Dennemo Mats
Ekedahl Anders
Ellfors Henrik
Flygare Alexander
Hegender Henrik
Jäderbrink Marcus
Kiehn Therkelsen Bjarne
Lindberg Peder
Manni Jyrki
Marklund Andreas
Nowak Tim
Stea Maximilian
Uppman Magnus
​Wallström Patrik
Wengström Andreas
Östman Isak

Damer Elit:
Borg Helene, Västerås SC
* Bönnemark Moa, Malmö SRC
​Carleke Nanna, Malmö SRC
Dryselius Petra, Linköping SK
​Gross Anastasia, Roslagen SRC
Gröndlund Bengtsson Linnéa, Malmö SRC
Gyllstad Emma, Linköping SK
​Hansen Line, Danmark
* Kaiding Anna, Skellefteå SK
Londono Natalia, Roslagen SRC
Månberg Sara, Intersquash
​Stener Emma, Linköping SK
Ullberg Celina, Intersquash
Wigstad Saga, Intersquash

Damer A:
* Friberg Nova, Team Göteborg SK
* Holmberg Tuva, Skellefteå SK
Maxe Louise, Stockholm SK
Nortoft Nielsen Ditte, Danmark
* Savelius Victoria, Intersquash
Zieden Therese, Norrköping SK

Damer B:

Damer C:

Flickor U19:

Flickor U17:
Bönnemark Josefin, Malmö SRC
Frank Malin, Linköping SK
Johnsson Eden, Malmö SRC
Joutsi Viola, Finland
Kaiding Anna, Skellefteå SK
Malmström Nathalie, Intersquash
Ronge Lovisa, Team Göteborg SK
Savelius Victoria, Intersquash
Stengård Kamilla, Finland

Flickor U15:
Bönnemark Moa, Malmö SRC
Friberg Nova, Team Göteborg SK
Holmberg Tuva, Skellefteå SK
Linho Aino, finland
Stengård Jemina, Finland

Flickor U13:
Joutsi Roosa, Finland
​Löfvenborg Wera, Roslagen SRC
Stengård Iida, Finland
Thunberg Kiri, Roslagen SRC

Damer Ö35:

Damer Ö40:

Damer Ö45:

Damer Ö50:

Damer Ö55:

Damer Ö60:

Damer Ö65:


Damer Motion:

     
    UCS Swedish Open
    Klostergatan 62 C
    582 23 Linköping
    Vi använder cookies för att förbättra användbarheten på denna hemsida och göra den mer relevant för dig som besökare, men vi lagrar inte personliga uppgifter utan att uttryckligen fråga dig.

    ​Vi följer Datafördningen GDPR gällande hantering av personuppgifter

    Copyright © UCS Swedish Open förbehåller sig rätten till samtliga texter, bilder och filmer på denna hemsida. Återpublicering får ej ske utan uttryckligt tillstånd.